.
.
Systém

Datum:
10.12.2019

Čas:
15:05
Centrální server:
Status: ON-LINE ON-LINE
Speciální operace: žádné
Uživatel IP:
18.207.238.169
ec2-18-207-238-169.compute-1.amazonaws.com

Přístup číslo:
[CNW:Counter]
Záložní server:
Status: ON-LINE ON-LINE
Speciální operace: žádné
Správce #1

Václav HENZL
vasek zavinac goo tecka cz
Počet hostovaných WEBŮ:457
Počet hostovaných WEBŮ ZDARMA:420
Velikost webové prezentace na jednoho uživatele:285 MB

Optimalizováno pro prohlížeč Mozilla Firefox
Hlavni logo
Správce #2

Jakub SÝKORA
kubajz zavinac kbx tecka cz
.
Ceník služeb
.
Často kladené otázky
.
Fórum
.
Hostované weby
.

Poskytujeme domény:
Zde je FLASH

Zde je FLASH

Zde je FLASH

Zde je FLASH

.

» Často kladené otázky - FAQ «

Jakou rychlostí jsou Vaše servery připojeny do Internetu?
Hlavní server je připojen na 100 Mbit linku sítě ČRa, záložní server je připojen 10 Mbit linkou sítě eHAMnet.

Jsou Vaše servery nějak zálohované?
Ano, všechny naše servery jsou zálohovány záložními zdroji el. energie - UPS.

Co znamená slovo "doména"?
Doména je internetová adresa v textovém tvaru, který se dobře pamatuje. Každá doména je jedinečná, takže může ukazovat přímo na vaší prezentaci, reklamu či nabídku služeb. Doménová jména jsou uložena na jmenných serverech (DNS), kde je zároveň uložena IP adresa (síťové směrovací číslo - zjednodušeně řečeno slouží ke směrování požadavků skrz síť internet). Jakmile do prohlížeče zadáte adresu, například www.goo.cz, Váš počítač se dotáže DNS serveru, jaká IP adresa patří doméně www.goo.cz. Získanou IP adresu poté "volá" na síťové vrstvě, kde se uskuteční spojení. Váš prohlížeč vyšle na server požadavek a jakmile dostane odpověď zobrazí Vám ji na obrazovce. V praxi se každé doménové jméno skládá z tzv. top level domény (TLD), možno i generické top level domény (gTLD) a domény druhé úrovně (někdy nazývané druhého řádu). Pro demonstraci si to předveďmě:
www.goo.cz
cz - doména první úrovně neboli top-level doména
goo - doména druhé úrovně (druhého řádu)
www - doména třetí urovně (třetího řádu)

Na našich stránkách si můžete zaregistrovat Vaše domény pod top-level doménami .cz, .com, .net, .org, .info, .biz ,.us a .ws. Za registraci domén si neúčtujeme žádné další náklady - zaplatíte pouze takové poplatky, které jsou zaplaceny správcům registrů příslušných top-level domén. Pro informaci o cenách za registraci domén nahlédněte do » ceníku.

Jak funguje mechanismus registrace domény?
Před samotnou registrací si musíte zjistit, zdali je Vámi požadovaná doména volná. V přípdě, že ano, můžete se pokoušet ji dále zaregistrovat. Příslušná doména je zaregistrována v jejím top-level registru, kam jsou zapsány IP adresy našeho serveru (kvůli směrování na náš server) a dále také informace o Vás, jakožto majiteli a plátci domény. Naše společnost zde hraje roli pouze jako technický správce domény. Po vytvoření příslušných účtů na našem serveru je dokončena registrace domény a Vám je zaslán email se žádostí o platbu poplatků za doménu a webhosting. Jakmile jsou tyto poplatky zaplaceny, příslušná doména se aktivuje v dané zóně a může být od tohoto okamžiku používána.

Registraci domény mám již za sebou - rád bych ji převedl k Vám
V tomto případě zadejte jméno vaší domény do formuláře a aktivujte volbu "PŘEVOD DOMÉNY". Následovně si zvolte webhostingový program a vyplňte objednávku. O převod domény se sami postaráme (bez jakýchkoli poplatků).

Co to je webhosting?
-zápis domény do dvou DNS serverů
-provoz e-mailových adres
-prostor na disku serveru
-zpracování statistik
-provoz databází
-případné nadstavbové služby...

Co na tom - proč hostovat zrovna u Vás?
Hostováním stránek na našem serveru uspokojíte svoje potřeby a zároveň umožníte nekomerčním subjektům (studenti, neziskově výdělečné organizace) hostovat svoje stránky, kvalitně, zdarma a bez reklam v plném rozsahu potřeb.Hodně cestuji - budu mít přístup k poště?
Pokud hodně cestujete - nemáte ssebou notebook ale jen přístup například k počítačům v hotelích nebo k internetovým kavárnám je pro Vás služba WEBMAIL. WEBMAIL je poštovní klient, který přistupuje k poště přes Internetový prohlížeč a nevyžaduje instalaci. Společně s registrací dostanete uživatelské jméno a heslo na WEBMAIL a poté již budete mít přístup do Vaši pošty z jakéhokoliv počítače připojeného k Internetu po celém světě! WEBMAIL klient je umístěn vždy na adrese http://webmail.networx.cz.

Rád bych administroval svoji MYSQL databázi - ale nevím jak.
Přístup k MYSQL databázi je stejně jako WEBMAIL z jakéhokoliv počítače připojeného do internetu. S registrací obdržíte rovněž uživatelské jméno a heslo do databáze, kterou můžete administrovat přes WWW rozhraní (Internetový prohlížeč). MYSQL administrátor je umístěn vždy na adrese http://mysql.networx.cz.

Slyšel jsem něco o SMTP serveru, k čemu je?
SMTP server je server, který přijímá e-mailovou poštu od poštovního klienta (vašeho počítače) a předává ji dále do sítě Internet. SMTP servery provozují provideři (poskytovatelé Vašeho Internetového připojení), ale naše společnost pro Vás zřídí Váš vlastní SMTP server, který bude rychlý a spolehlivý. SMTP server bude nastaven na Vaši kancelář či domácnost a proto ho nelze provozovat na cestách. Je poskytován na adrese smtp.networx.cz.

Jak je to s fakturací?
Jakmile zadáte objednávku do našeho systému, bude Vám tato objednávka potvrzena a zároveň s potvrzením Vám bude zaslána zálohová faktura na webhosting, platbu domény, případně další přídavné služby, které jste si objednali. Zálohová faktura Vám bude zaslána e-mailem případně na speciální žádost klasickou poštou. Jakmile obdržíme platbu od Vás, proběhne aktivace všech služeb v plném rozsahu a registrace příslušné domény. Poté je Vám klasickou poštou zaslána normální faktura. Registrační proces je ukonce a Vaše doména je tímto posledním krokem aktivní.

Jak je to s prodlužováním služeb?
Uplyne-li doba, na kterou jste si služby objednali a zaplatili, pak Vás dostatečnou dobu předem upozorní náš automatický systém, který Vám zašle upozorňení o vypršení této lhůty a zašle Vám zálohovou fakturu na další fakturační období, které je stejné jako to předešlé. Bude-li do data splatnosti přijata platba na náš účet, budou Vám služby v plném rozsahu prodlouženy na další období, o čemž budete informováni opět e-mailem. Nakonec Vám klasickou poštou přijde normální faktura.

. . .
eHAMnet, s.r.o. (c) 2002-2015
Vašek HENZL & Jakub SÝKORA
.
Informace o serverech
.
Novinky
.
Všeobecné podmínky
.
Webhosting
.
Zákaznická podpora
.

Reklama:

.
.